Przejdź do treści

Refleksologia a stres

Zniweluj stres dzięki refleksologii!

Refleksologia i akupresura- jak radzą sobie ze stresem?

Czy refleksologia pomaga pokonać stres?  Mamy szczęście żyć w czasach, w których ludzkość osiągnęła bardzo wysoki poziom cywilizacyjny. Mechanizacja i elektronika wtargnęła w nasze życie z impetem, a rozwój technologii jest tak szybki, że czasem mamy problem aby nadążyć za nowinkami. Wraz z technologią, bez której większość z nas nie wyobraża sobie codzienności, pędu nabrało również nasze życie. Telefony i komputery sprawiły, że jesteśmy dostępni praktycznie w każdej chwili, a samochody umożliwiły nam szybkie przemieszczanie się. Większość z nas budzi się rano, w locie zjada śniadanie popijając kawą i rzuca się w wir pracy.. Mnóstwo emaili zalewających naszą skrzynkę, stresujących rozmów telefonicznych, obowiązków, no i ta presja czasu. Jest tyle spraw do załatwienia.. A przecież trzeba jeszcze  dziecko odebrać ze szkoły i załatwić inne osobiste sprawy. Wszystko to powoduje, że stres stał się nierozłącznym elementem życia i zapewne każdy z Was wie jak trudno jest sobie z nim radzić.

Uważaj na przewlekły stres.

Niestety stres ma dzisiaj formę przewlekłą, co oznacza, że organizm pozostaje w ciągłym stanie podwyższonej mobilizacji i napięcia, a współczesny człowiek w przeciwieństwie do swoich przodków nie może ani podjąć czynnej walki, ani uciec, co dawniej kończyło reakcję stresową. Gdy na przykład ktoś ma kredyt do spłacenia w ciągu kolejnych 20-30 lat, to dawne sposoby rozładowywania stresu (reakcja „walcz albo uciekaj”) są w takim przypadku zupełnie nieprzydatne. I wtedy mamy do czynienia ze stresem chronicznym, który przejawia się m.in. w postaci chronicznych napięć mięśni szkieletowych, a czasem nawet gładkich, z jakich zbudowane są narządy wewnętrzne. Jako refleksolog w swojej codziennej pracy obserwuję jak stres negatywnie wpływa na organizm człowieka i jak powoli, lecz sukcesywnie zaburza równowagę w ciele i powoduje w nim wiele niedomagań. Wiele współczesnych chorób wywołanych jest poprzez funkcjonowanie w permanentnym stresie oraz nieustającym wyścigiem z czasem. Wiele osób poszukuje skutecznych sposobów radzenia sobie z tą presją. Czy refleksologia jest odpowiednim narzędziem aby obniżyć poziom stresu?

Jeśli Ty również zadajesz Sobie to pytanie, to odpowiedź brzmi: jak najbardziej tak! Jedną z podstawowych korzyści płynących z zabiegów refleksologii jest łagodne rozładowanie napięć, zarówno tych emocjonalnych jak i fizycznych. Podczas zabiegów wyciszamy układ nerwowy, usprawniamy krążenie krwi i rozluźniamy napięte mięśnie. Nasze serce zaczyna bić wolniej a oddech staje się miarowy. W trakcie zabiegu ciało zaczyna uwalniać toksyny (w tym hormony stresu) i oczyszczać się, co sprawia, że nasz organizm rozpoczyna proces samoleczenia. Umysł zaczyna działać sprawniej a myśli stają się bardziej przejrzyste, co wpływa na jakość życia  i przekłada się bezpośrednio na lepsze samopoczucie.

Kochaj siebie.

Niezależnie od tego kim  jesteś , pamiętaj o tym aby znaleźć czas dla swojego ciała i duszy. Warto czasem się zatrzymać, rozejrzeć i  otworzyć na piękno świata. Znajdź chwilkę dla siebie, zatroszcz się o swoje potrzeby i zadbaj o harmonię w swoim ciele. Pamiętaj, że masz wpływ na swoje życie. Twój największy skarb.