Przejdź do treści

Masaż Breussa

Masaż Breussa

Masaż jest piękną praktyką rozwijającą się wraz z człowiekiem, mającą korzenie u początków ludzkości. Sam masaż związany jest z  zachowaniami wręcz instynktownymi, zaprogramowanymi w nas przez naturę  i można śmiało stwierdzić, że  zrodził się on z automatycznych reakcja na ból, będąc opartym o odruchy. Mam głębokie przekonanie, że każdy człowiek, który doznał stłuczenia czy kontuzji, bez zastanowienia zaczął rozcierać zbolałe miejsce, wykonując automasaż mający przynieść ulgę w cierpieniu i zapewne tak samo postępowali nasi prymitywni przodkowie.

Masaż to empatia i chęć pomocy

Kolejnym krokiem w ewolucji tej wspaniałej praktyki, była chęć przyniesienia ulgi bliskim. Człowiek jest stworzeniem społecznym, natomiast masaż wykonywany z empatią i chęcią pomocy, był i nadal jest wyrazem troski oraz empatii.
Przynosi on ulgę na poziomie fizycznym, niwelując ból, napięcia mięśni, ale także kojąc wnętrze.
Dobry masaż daje możliwość zatrzymania się, oderwania od codzienności. Stwarza poczucie bezpieczeństwa i głębokiego relaksu, poprawiając nastrój i skutecznie obniżając poziom stresu.
Wszystkie te korzyści czynią z masażu praktykę niezbędną w obecnym zmuszającym ludzi do biegu świecie, niezależnie od tego czy jesteś pracownikiem korporacji czy pracującą w domu matką poświęcającą się rodzinie.

Masaż Breussa metoada holistyczna

Masaż metodą Breussa jest jest techniką spełniającą wszystkie wymienione kryteria. Został stworzony przez austrjackiego naturoterapeutę Rudolfa Breussa, który miał w zwyczaju patrzeć na człowieka holistycznie, ujmując w tworzonych terapiach zarówno aspekt fizyczny, jak i ten energetyczny.
Masaż metodą Breussa jest niezwykle wyważoną kompilacją tych dwóch elementów, ponieważ składa się z części fizjoterapeutycznej, mającej za zadanie rozluźnienie mięśni pleców i rozciągnięcie przestrzeni miedzykręgowych natomiast druga część składa się z technik polarity mających na celu uwolnienie napięć także na innym poziomie niż czysto fizyczny.
Znaczenie dla terapii ma również olejek dziurawcowy, wykorzystywany do masażu, jego właściwości doceniane były już w starożytnym Rzymie gdzie wykorzystywany był do nacierania ciał gladiatorów oraz zapaśników, gdyż wierzono, że uczyni ich niezniszczalnymi. 

Olejek dziurawcowy wspomaga regenerację

Olejek dziurawcowy pomaga zlikwidować stany zapalne i wspomaga regenerację przestrzeni miedzykręgowych, wspomagając skuteczność masażu w niwelowaniu bólu.
Masaż metodą Breussa jest techniką nieinwazyjną, ale w swej delikatności zdecydowaną. Przynosi relaks, poczucie lekkości i odprężenia, pomaga zlikwidować bóle pleców i kręgosłupa wspomagając jego regenerację.
Jest doskonałą propozycją zarówno dla osób poszukujących ulgi w bólu, jak i osób potrzebujących relaksu i chwili dla siebie.
Olej dziurawcowy przygotowuję z ziół zbieranych w otulinie puszczy Kampinoskiej z samodzielnie tłoczonego oleju, co gwarantuje jego najwyższą jakość i skuteczność terapeutyczną. Masaż Breussa to piękna chwila dostępna na wyciągnięcie ręki.