Przejdź do treści

Refleksologia-twarzy

Relfeksologia Twarzy i głowy

Twarz jest jedną z najpiękniejszych i najsubtelniejszych części ludzkiego ciała i mimo, że prawie zawsze odkryta, jest bardzo intymną i delikatną strefą, odgrywającą niezwykle ważną rolę w życiu.
To ona jest wizytówką, za jej sprawą wyrażamy emocje oraz nadaje indywidualność i charakter.  Jednocześnie twarz narażona jest na wiele czynników zewnętrznych takich jak mróz, palące słońce, napięcia dnia codziennego a jako, że za pomocą twarzy wyrażamy emocje także zmarszczki mimiczne.  Żaden z wymienionych czynników nie pozostaje obojętny sprawiając, że twarz wymaga wyjątkowej pielęgnacji i uwagi, aby długo była piękna, gładka i emanowała blaskiem.
Piękna, zadbana twarz jest oznaką zdrowia i równowagi w organizmie, ponieważ twarz, poza swoją praktyczną funkcją, może

Twarz jest oznaką zdrowia

 

Piękna, zadbana twarz jest oznaką zdrowia i równowagi w organizmie, ponieważ twarz, poza swoją praktyczną funkcją, może nam wiele powiedzieć na temat zdrowia, czego świadomość mieli dawni uczeni, praktycy Ajurwedy czy Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. 
Dokładnie przyglądając się twarzy, oceniając jej kolor, miejsca, w których pojawiają się zmarszczki, można ocenić stan zdrowia a nawet zdiagnozować pewne choroby.
Mając świadomość jak wiele można wyczytać z twarzy na temat stanu zdrowia, rodzi się pytanie, czy  odpowiednią pracą na delikatnych tkankach możemy wpłynąć na cały organizm?

Odpowiedź brzmi tak, a  idealnym narzędziem aby osiągnąć efekt terapeutyczny, liftingujący i rozluźniający, jest  refleksologia twarzy i głowy, która obok refleksologii stóp i dłoni, bardzo dobrze spisuje się jako sposób na zmniejszenie stresu, osiągnięcie stanu głębokiego relaksu, niwelowanie zmarszczek oraz przywrócenie balansu i równowagi w całym organizmie.

Refleksologia twarzy i głowy to subtelność dotyku

Refleksologia twarzy jest bez wątpienia najsubtelniejszym ze wszystkich wykonywanych przeze mnie masaży, zabieg jest wyjątkowo odprężający, wyciszający ma działanie rozluźniające na mięśnie żuchwy, skroni a także potyliczne, które spinają się podczas codziennego stresu. Napięcia te często przenoszą się dalej na mięśnie karku i czworoboczne, co może wywoływać bóle głowy, kręgosłupa szyjnego i nieprzyjemne napięcia miedzy łopatkami .
Podczas wykonywanych sesji wiele osób odwiedzających mój gabinet zapada w relaksujący sen, pozwalając uwolnić się napięciom wywołanym codziennymi wyzwaniami. Stan relaksu sprzyja regeneracji, zdrowiu i powrotowi ciała do pierwotnej homeostazy.  Zabieg refleksologii twarzy jest rewelacyjnym narzędziem pomagającym odzyskać młody wygląd i moc do działania.

Delikatność wyczucie, zdecydowanie

Refleksoterapia twarzy i głowy opiera się o delikatność, wyczucie, ale i zdecydowanie w rozcieraniu, masowaniu i ucisku receptorów znajdujących się na ich powierzchni.  wspomaga poszczególne układy wspierając tym samym powrót do zdrowia i równowagi ujędrniając skórę twarzy.
Zarówno głowa jak i twarz, usłane są licznymi punktami energetycznymi, ulokowanymi wzdłuż licznych meridianowych, które to przez Chińczyków nazywane są liniami życia.
TMC zakłada, że choroba to nic innego jak blokady w poszczególnych kanałach energetycznych, natomiast stymulacja poszczególnych punktów pomaga usunąć te blokady, wspierając ciało w powrocie do zdrowia.
Refleksologia twarzy i głowy jest terapią dla wszystkich osób chcących się zrelaksować, odpręży, usunąć napięcia spowodowane permamentnym stresem. 
Jest doskonałym narzędziem pomagającym pozbyć się bólu migrenowego, bólu karku przywracając w ciele homeostazę.