Przejdź do treści

Refleksoterapia-sposób na powrót do natury

Refleksologia- powrót do natury

Refleksologia staje się coraz częściej praktykowaną formą terapii. Jako osoba zajmująca się tym rodzajem akupresury w mojej codziennej pracy, mam przyjemność obserwować wewnętrzną przemianę ludzi, coraz śmielej wkraczających na drogę, którą opuściliśmy kilkaset lat temu.

Zachłysnęliśmy się wielkimi, zabetonowanymi metropoliami, pędzącą cywilizacją i rozwojem technologii, która stworzyła alternatywną rzeczywistość zamykając nasze dusze w szklanych ekranach.  

Stało się tak tylko po to, abyśmy mogli odczuć pustkę i na powrót wkroczyć na ścieżkę wewnętrznej harmonii. Zwracamy się w kierunku natury, a co za tym idzie naturalnym sposobom na utrzymanie homeostazy.

Połączenie refleksologii w kontekście powrotu do natury, nie jest przypadkowe. Wydaje się nawet, że refleksoterapia może być tą pierwotną metodą, z której jako pierwsi ludzie, całkowicie nieświadomie korzystaliśmy chodząc boso bezdrożami.

Bezdrożami, które gęsto obsypane kamieniem, niekiedy boleśnie stymulowały refleksy znajdujące się na stopach.                                                                                                                                                                

Moje głębokie, wewnętrzne przekonanie, że jako ludzkość jesteśmy na swego rodzaju zakręcie. Po setkach lat uciekania od swojej prawdziwej natury, która w uśpieniu czekała na moment, w którym przebudzimy się. Przebudzenie to następuje w momencie, kiedy uświadamiamy sobie, że Przyroda i Natura, to nie frazes, lecz część życia, a my, jako gatunek ludzki jesteśmy integralną częścią tego doskonale zharmonizowanego świata, w którym zdrowie i równowaga leży u naszych stóp.

Czuję ogromną wdzięczność, że mogę każdego dnia w swojej codziennej pracy zgłębiać tajemnice ludzkiego zdrowia, do którego klucz skrywają także Twoje stopy.

                                                                                                                                   

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *