Przejdź do treści

Refleksologia Dłoni

Relfeksologia Dłoni

Refleksologia jest terapią, zdobywającą coraz większą popularność wśród osób świadomie dbających o zdrowie.
I nic w tym dziwnego, zdrowy styl życia staje się trendem, natomiast dobroczynne działanie refleksoterapii na ciało, można odczuć praktycznie natychmiast. Objawia się to uczuciem głębokiego relaksu, odprężenia, poczuciem lekkości i spokoju, a zdarza się, że ból , który towarzyszył jeszcze przed chwilą rozpływa się, zmniejsza i całkowicie ustępuje.
Być może także Ty doświadczyłaś wspaniałego działania tej naturalnej metody zarówno na ciało, jak i psychikę, jednak możesz nie wiedzieć, że refleksologia nie ogranicza się do pracy na stopach i twarzy. Refleksoterapia to także dłonie i umiejętna, delikatna praca na ich powierzchni.
Dłonie również pokrywa mapa receptorów, które podobnie jak te rozmieszczone na stopach i twarzy, odpowiednio stymulowane dają wyraźny sygnał organizmowi, że jest to czas na regenerację, redukcję stresu, regulację układów i powrót do naturalnego balansu.

Praca na dłoniach jest  alternatywą dla zabiegu na stopach, będąc jej doskonałym uzupełnieniem , refleksologia dłoni sprawdzi się u osób, które z jakichś przyczyn nie mogą korzystać z refleksologii stóp, jako terapia uzupełniająca lub samodzielna praktyka, dzięki której sami możemy wspomóc ciało w powrocie do homeostazy czy też zapewnić dodatkową stymulację  .
Optymalnym rozwiązaniem jest wykonywanie zabiegów zarówno na dłoniach jak i na stopach, zdarza się bowiem,
że to na dłoniach odnajdziemy blokady, które są źródłem problemu i dobrze rozpracowane, pomogą uporać się z doskwierającymi dolegliwościami.

 

Refleksologia dłoni sprawdza się doskonale, gdy stopy z jakiegoś powodu są niedostępne dla terapeuty. Przeciwwskazaniem do pracy mogą być złamania, stłuczenia, żylaki lub zmiany skórne i wtedy dłonie pozwalają skorzystać z mocy refleksoterapii.
Zachęcam Was do pracy na własnych dłoniach i odkrywania refleksologii także a może przede wszystkim pracując samodzielnie wykorzystując do tego właśnie swoje dłonie. 
Refleksologia