Przejdź do treści

Uziemianie organizmu.

Uziemianie organizmu.

Kontakt z naturą jest niezbędnym warunkiem, który powinniśmy spełnić, aby utrzymać homeostazę w naszych ciałach i tym samym cieszyć się zdrowiem oraz witalnością przez długie lata. Niestety żyjąc w miastach bardzo często zapominamy o tym, że natura nie jest czymś “obok”, lecz my jako ludzie stanowimy jej nierozerwalną część.

Potężna siła dokonując dzieła stworzenia, obdarzyła ludzi doskonałymi narzędziami, które każdy z nas ma dostępne praktycznie w każdej chwili. Jedyne co musimy zrobić, to sięgnąć po nie.

Jednym ze wspanialszych narzędzi, dających nam ogromne możliwości wpływania na nasze samopoczucie i zdrowie, są stopy. Oczywiście wspominając o stopach, pierwsza myśl jaka mi się nasuwa jest refleksologia, której moc i doskonały wpływ na zdrowie z wielką satysfakcją podziwiam w swojej codziennej pracy refleksologa.

 

 

 

Jednym ze wspanialszych narzędzi, dających nam ogromne możliwości wpływania na nasze samopoczucie i zdrowie, są stopy

Jednym ze wspanialszych narzędzi, dających nam ogromne możliwości wpływania na nasze samopoczucie i zdrowie, są stopy. Oczywiście wspominając o stopach, pierwsza myśl jaka mi się nasuwa jest refleksologia, której moc i doskonały wpływ na zdrowie z wielką satysfakcją podziwiam w swojej codziennej pracy refleksologa.

Jednak aby uzyskać pełnię i harmonię potrzebujemy jeszcze jednego elementu.. Mianowicie, wspomnianego wcześniej kontaktu z ziemią, który ma nie tylko wymiar duchowy, lecz czysto praktyczny. Zdjęcie butów i spacery boso po trawie, piasku czy też kamieniach sprawią, że Twoje ciało uziemi się a Twoje stopy, które są fundamentem utrzymującym całe ciało będą również drogowskazem wyznaczającym kierunek Twojemu zdrowiu.

 

Wolne rodniki są niczym innym jak atomem lub grupą atomów posiadającym na swoim orbitalu niesparowane elektrony o dodatnim ładunku elektrycznym

Czemu uziemienie ciała jest tak istotnym elementem? Odpowiedź jest bardzo prosta.

Struktura ciała ludzkiego składa się przede wszystkim z wody i minerałów, co sprawia, że jesteśmy doskonałymi przewodnikami energii elektrycznej. Rozwój cywilizacji sprawił, że otacza nas smog elektromagnetyczny, promieniowanie, zanieczyszczenia powietrza, itp. Do tego dochodzą wszelkiego rodzaju stosowane używki takie jak np.: kawa, alkohol, papierosy, itd. W życiu codziennym doświadczamy również licznych stresów (pośpiech, stresująca praca, lęk o przyszłość), co tylko potęguje nagromadzenie toksyn w naszych organizmach, które jest dodatkowo spowodowane złą dietą i brakiem aktywności fizycznej. Wszystkie powyższe czynniki przyczyniają się do  powstawania wolnych rodników.

Wolne rodniki są niczym innym jak atomem lub grupą atomów posiadającym na swoim orbitalu niesparowane elektrony o dodatnim ładunku elektrycznym. Konsekwencjami płynącymi ze zbyt dużej ilości wolnych rodników jest występowanie praktycznie wszystkich chorób, zwanych cywilizacyjnymi, takich jak: miażdżyca, nowotwory, cukrzyce i wiele, wiele innych.

I w tym momencie z pomocą przychodzi nam ziemia, która jest niewyczerpanym źródłem  elektronów z ujemnym ładunkiem, które dosłownie czerpiemy podczas kontaktu stóp z ziemią.

Doskonałym pomysłem na połączenie uziemiania z elementami refleksologii, będzie spacer po plaży wypełnionej otoczakami ...

Doskonałym pomysłem na połączenie uziemiania z elementami refleksologii, będzie spacer po plaży wypełnionej otoczakami lub wykonanie takiej ścieżki zdrowia samodzielnie.

Spacer po kamieniach różnej wielkości sprawi, że nie tylko uziemisz Swój organizm, ale także pobudzisz punkty refleksoryczne na Swoich stopach, co będzie miało jeszcze większy wpływ na Twoje zdrowie.

Strony: 1 2